Інститут інформаційних технологій в економіці

Артемчук Володимир Олександрович

Кафедра:Кафедра інформаційних систем в економіці
Посада:професор
Вчене звання:Старший науковий співробітник
Науковий ступінь:доктор технічних наук
Стаж роботи:10 років
Біографія:
Освіта:
  • Житомирський державний технологічний університет, диплом магістра з відзнакою (ТМ 35109940 від 30 червня 2008 р.), спеціальність «Програмне забезпечення автоматизованих систем», кваліфікація «Магістр з програмного забезпечення автоматизованих систем».
  • Кандидат технічних наук (ДК № 004179 від 29 березня 2012 р.), спеціальність 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи». Тема дисертації: «Математичні та комп’ютерні засоби для вирішення задачі розміщення пунктів спостережень мережі моніторингу стану атмосферного повітря».
  • Старший науковий співробітник (АС № 001557 від 30 червня 2015 р.), спеціальність 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи».
  • Доктор технічних наук (ДД № 012518 від 30 листопада 2021 р.), спеціальність 21.06.01 «Екологічна безпека». Тема дисертації: «Наукові основи визначення екологічної ефективності прийняття управлінських рішень на прикладі охорони атмосферного повітря».
 
Професійний досвід:
  • Стаж роботи в області інформаційних технологій з 2008 року.
  • В даний час професор кафедри інформаційних систем в економіці (за сумісництвом). За основним місцем роботи - заступник директора з науково-організаційної роботи Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України.
  • В 2008 р. закінчив навчання в Житомирському державному технологічному університеті та отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Програмне забезпечення автоматизованих систем». В 2011 р. закінчив аспірантуру Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України (далі – Інститут), а в 2015 р. закінчив докторантуру Інституту. В 2011 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.05.02 «Математичне моделювання та обчислювальні методи». У 2015 р. було присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника за цією ж спеціальністю. У вересні 2021 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 21.06.01 «Екологічна безпека».
  • Результати наукових досліджень Артемчука В.О. опубліковані в близько 240 наукових працях (з них 4 монографії, 10 розділів в монографіях та близько 35 статей, у виданнях, що входить до наукометричних баз Scopus та Web of Science) та отримали своє впровадження. Загальна кількість цитувань за наукометричними базами Scopus – 438 (індекс Гірша – 12), Google Scholar– 1273 (індекс Гірша – 20).
  • Артемчук В.О. – учасник близько 120 міжнародних науково-технічних конференцій, зокрема як запрошений спікер, виступав на The Fourth China-Ukraine Forum On Science And Technology (from 16 to 21 September 2018, Harbin Institute of Technology, China). З 8 по 13 січня 2022 року на запрошення організаторів відвідав World Youth Forum 2021 (Sharm El Sheikh - South Sinai, Egypt).
  • Артемчук В.О. – неодноразовий переможець конкурсу проектів науково-дослідних робіт молодих учених НАН України; брав участь в Цільовій комплексній міждисциплінарній програмі наукових досліджень НАН України з проблем сталого розвитку, раціонального природокористування та збереження навколишнього середовища, 2010-2014 рр.; отримав грант НАН України дослідницьким лабораторіям/групам молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки (2018 р.); приймав активну участь в науково-технічних проектах установ НАН України 2020 року, в Цільовій програмі наукових досліджень НАН України «Ядерні та радіаційні технології для енергетичного сектору і суспільних потреб» на 2019-2023 рр., у програмі ЄК Горизонт 2020 SME INSTRUMENT Phase I  - OILCS «Oil catchpot system» та у Гранті НАТО SfP 985094 «Технологія для надійної ідентифікації радіоактивних матеріалів по спектрометричним даним» тощо.
  • Артемчук В.О. - голова Ради молодих вчених Інституту; член Вченої ради Інституту; голова Ради молодих вчених при Відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України; перший заступник голови Ради молодих вченихНАН України.
  • Є членом редакційної колегії журналів «Електронне моделювання», «Вісник Черкаського державного технологічного університету» та рецензентом журналів «Ядерна та радіаційна безпека», «Water, Air, & Soil Pollution» та ін. З 2021 р. входить до програмного та організаційного комітету International Conference on Sustainable Futures: Environmental, Technological, Social and Economic Matters (ICSF) та Науково-технічної конференції молодих вчених та фахівців Інституту.
  • Член конкурсної комісії з відбору претендентів на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні (затверджено на засіданні Комісії 7 листопада 2022 року).
  • Експерт з експертизи проєктів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що подаються для участі у конкурсах, які проводитиме Міністерство освіти і науки України, та звітів про їх виконання за тематичним напрямом «7. Енергетика та енергоефективність» (Наказ МОН від 12 грудня 2022 р. № 1111 «Про затвердження списків експертів з експертизи проєктів наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що подаються для участі у конкурсах, які проводитиме Міністерство освіти і науки України, та звітів про їх виконання за тематичними напрямами, за якими буде здійснюватися експертиза»).
  • З 2021 року член журі ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів Малої академії наук за напрямком «Комп’ютерні науки».
  • Член спеціалізованої вченої ради Д 26.880.01 та Д 26.185.01.
 
Нагороди:
  • Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок (2017 р.).
  • Стипендія НАН України для молодих вчених (2018 р.).
  • Премія Президента України для молодих вчених (2018 р.).
  • Подяка Президії НАН України (2020 р.).
  • Відзнака НАН України для молодих вчених «Талант, натхнення праця» (2020 р.).
  • Стипендія Президента України для молодих вчених (2020 р.).
  • Подяка Київського міського голови (2021 р.).
  • Почесна грамота Кабінету міністрів України (2021 р.).
  • Відзнака «Молодий вчений року» в номінації «Науковий телеграм-канал» (2021 р.).
  • Почесна грамота НАН України і Центрального комітету профспілки працівників НАН України (2022 р.).

Викладає дисципліни: на очній (денній) та заочній формах навчання: "Проєктування автоматизованих систем управління виробничими процесами", "Технології розробки програмних продуктів для мобільних платформ" та "Game-design комп'ютерних ігор"