Інститут інформаційних технологій в економіці

19.11.2024р. на базі кафедри математичного моделювання та статистики відбувся круглий стіл на тему «Технології штучного інтелекту в економіці»19 Листопада 2024р.

КРУГЛИЙ СТІЛ «ТЕХНОЛОГІЇ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ЕКОНОМІЦІ», 19.11.2024

19 листопада 2024 року на базі кафедри математичного моделювання та статистики Інституту інформаційних технологій в економіці КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбувся круглий стіл на тему «Технології штучного інтелекту в економіці», який зібрав провідних експертів, науковців, розробників та студентів.

Метою заходу було обговорення актуальних напрямів застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній економіці, аналіз новітніх тенденцій, а також обмін практичним досвідом між учасниками.

У заході взяли участь провідні експерти у сфері штучного інтелекту, серед яких були:

Андрій Матвійчук -  д.е.н, професор, генеральний директор Наукового парку КНЕУ ім. В. Гетьмана, професор кафедри математичного моделювання та статистики КНЕУ ім. В. Гетьмана.

Дмитро Дегтярьов - співзасновник Cabina.AI.

Сергій - спеціаліст з просування ІТ-продуктів на іноземні ринки.

Олександр Краковецький– CEO DevRain, CTO DonorUA, к.т.н., автор книги «ChatGPT, DALL·E, Midjourney. Як генеративний штучний інтелект змінює світ».

Едуард Харченко –AI/ML Software Developer, OpenAI, аспірант кафедри інформаційних систем у економіці КНЕУ ім. В. Гетьмана.

Андрій Матвійчук розповів про технології ШІ, які формують основу DataScience, та ознайомив із реальними кейсами застосування таких технологій ШІ у вирішенні різноманітних прикладних бізнес-задач.

Дмитро Дегтярьов та Сергій продемонстрували можливості свого стартапу Cabina.AI. Показали як порівнювати результати роботи великих мовних моделей між собою, як можна змінювати тональність тексту, генерувати зображення та створювати відео в одному сервісі, використовуючи можливості різних ШІ-рішень.

Олександр Краковецький зосередився у своєму виступі на можливостях роботи з ChatGPT: створення та можливості кастомних GPT, використання у вирішенні математичних задач, побудова графіків та розробка ілюстративного матеріалу тощо.

Едуард Харченко наголосив на тих змінах, які зумовлює сьогодні розповсюдження штучного інтелекту і як нам потрібно з ним співпрацювати для підвищення власної ефективності.

Активну участь у роботі Круглого столу узяли студенти ОП «Економічна кібернетика» КНЕУ ім. В.Гетьмана. До уваги учасників Круглого столу Валентин Герасименко (5 курс), Ілля Романенко (4 курс), Дар'я Щербатюк (4 курс), Дмитро Власов (3 курс) презентували власні дослідження. Молоді науковці представили цікаві ідеї щодо використання технологій ШІ.

Щира подяка організаторам круглого столу: директору Інституту інформаційних технологій в економіці - к.е.н., доц. Сергію Ващаєву;завідувачу кафедри математичного моделювання та статистики - к.ф.-м.н., проф.Галині Великоіваненко; доценту кафедри математичного моделювання та статистики - к.е.н., доц. Володимиру Скіцьку.