16 березня в рамках роботи наукового гуртка "Цифрові трансформації в економіці та суспільстві" відбулась зустріч з к.т.н., доцентом Познанського технологічного університету Іреною Павлишин на тему “Індустрія 4.0: технології, які змінюють світ”17 Березня 2023р.

В рамках роботи наукового гуртка (дискусійного клубу) «ЦифрЕк: цифрові трансформації в економіці та суспільстві», що діє на кафедрі математичного моделювання та статистики, 16 березня 2023 року відбулася онлайн зустріч з dr.inż. (к.т.н.) Іреною Павлишин, доцентом Інституту логістики Факультету інженерії менеджменту Познанського технологічного університету, Польща (Instytut Logistyki, Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechniki Poznańskiej, Poland) на тему «Індустрія 4.0: технології, які змінюють світ».

Модератор зустрічі: Володимир Скіцько, доцент кафедри математичного моделювання та статистики, Інститут інформаційних технологій в економіці, КНЕУ.

Виступ пані Ірени було присвячено актуальному тренду розвитку промисловості «Індустрія 4.0». Були наведені різноманітні кейси реального використання таких технологій як штучний інтелект, Big Data, Інтернет речей, доповнена та віртуальна реальність, 3D та 4D друк, нанотехнології, Інтернет тіл тощо. Акцентовано увагу на перевагах та недоліках технологій, та їх перспектив розвитку.

Після виступу відбулася дискусія, під час якої було обговорено питання впливу цифрових технологій на психоемоційний стан людини; що має переважати в сучасному світі – централізація чи децентралізація управління при використанні різних цифрових технологій, зокрема, в контексті концепції «розумне місто»; можливі зміни в низці професій під впливом розвитку програмних засобів на основі штучного інтелекту (зокрема, чат-боту chatGPT) тощо.