| - Факультети та інститути»
- Інститут інформаційних технологій в економіці»
- Кафедри»
- Кафедра інформаційних систем в економіці»
- Наукова робота»
- Основні напрями діяльності наукових шкіл у контексті розвитку наукового напряму «Комп’ютерні науки»
Основні напрями діяльності наукових шкіл у контексті розвитку наукового напряму «Комп’ютерні науки»- Розроблення наукових і методологічних основ створення і застосування інформаційних технологій та інформаційних систем для автоматизованого перероблення інформації і управління.
- Розроблення інформаційних технологій для аналізу та синтезу структурних, інформаційних і функціональних моделей об'єктів і процесів, що автоматизуються.
- Розроблення моделей і методів автоматизації виконання функцій та завдань виробничого і організаційного управління в звичайних і багаторівневих структурах на основі створення та використання нових інформаційних технологій.
- Інтелектуальні і нелінійні методи моделювання і управління складними системами.
- Інтелектуальні системи і технології моделювання, прогнозування, управління і прийняття рішень з еколого-економічному моніторингу.
- Комп'ютерне і математичне моделювання соціо- еколого- економічних, медико-біологічних та технологічних процесів і системна основі систем штучного інтелекту.
- Дослідження та побудова інформаційних технологій для розроблення і впровадження баз і сховищ даних, баз знань і систем комп'ютерної підтримки рішень в автоматизованих системах і мережах.
- Створення інформаційних технологій з метою дослідження, розроблення і впровадження комунікаційних протоколів та інструментальних засобів для побудови універсальних та спеціалізованих комп'ютерних систем і мереж, включаючи системи комп'ютеризації освіти.
- Методологія побудови та розвитку адаптивних інтелектуальних систем високотехнологічних галузей України.
- Розроблення теоретичних і прикладних основ побудови інформаційних технологій для автоматизації функціональних завдань керування, аналізу і оцінювання ефективності автоматизованих систем перероблення інформації та управління.
- Створення інформаційних технологій для системного аналізу, дослідження, розроблення архітектури та методів побудови багаторівневих, територіально розосереджених комп'ютерних систем і мереж із розподіленими базами даних та знань, зокрема комерційного призначення.
- Побудова інформаційних технологій для ефективного розроблення програмного забезпечення комп'ютерних мереж і систем розподіленого оброблення даних.
- Створення інформаційних технологій для розроблення моделей і методів контролю, класифікації, кодування та забезпечення достовірності інформації, а також для математичного моделювання похибок у трактах обміну даними в інформаційних телекомунікаційних мережах.
- Моделювання предметних галузей інформаційних систем (аналітичне, імітаційне, інфологічне, об'єктно-орієнтоване, тощо) на підґрунті створення і застосування відповідних інформаційних технологій.
- Теорія, методологія та концепція моделювання банківської діяльності у контексті сталого розвитку економіки.
- Методологія розроблення систем управління знаннями на підприємствах.
- Розроблення інформаційно-пошукових і експертних систем оброблення інформації для прийняття рішень, а також знання орієнтованих систем підтримання рішень в умовах ризику та невизначеності як інтелектуальних інформаційних технологій.
- Моделювання та інформаційна підтримка процесів маркетингової діяльності підприємств.
- Розроблення інформаційних технологій для побудови і впровадження: автоматизованих систем технічного діагностування, геоінформаційних систем різного призначення та комп'ютерних систем електронного бізнесу.
- Створення інформаційних технологій для розроблення моделей, методів та інструментальних засобів автоматизації інформаційно-пошукових і телекомунікаційних систем, мереж і засобів інформаційного забезпечення бібліотек, музеїв та архівів (електронні каталоги, автоматизовані робочі місця, комп'ютерна бібліографія, системи автоматизованого імпорту документів, тощо).
- Розроблення й дослідження моделей і методів оцінювання якості і підвищення надійності, функціональної безпеки і живучості інформаційних та інформаційно-управляючих систем, а також інформаційних технологій для створення гарантоздатних автоматизованих систем перероблення інформації та управління критичного застосування.
- Дослідження, розроблення і впровадження Інтернет-технологій для побудови сервіс-орієнтованих систем, а також для організації та реалізації систем розподіленої обробки інформації.
- Розроблення теоретичних засад створення та застосування систем штучного інтелекту різноманітного призначення.
- Теоретичні засади та прикладні проблеми створення інтелектуалізованих робототехнічних систем.
- Моделювання інтелектуальної діяльності людини та його застосування в системах штучного інтелекту.
- Створення засобів і систем інтелектуалізації комп'ютерних інтерфейсів.
- Розроблення алгоритмів і програмно-апаратних засобів для систем комп'ютерного розпізнавання та відтворення (синтезу) мовних і зорових образів.
- Дослідження процесів формування образів і моделювання принципів їх відтворення на підставі формальних логік.
- Розроблення інтелектуальних систем керування автономними роботами та робототехнічними комплексами.
- Розроблення сенсорних інтелектуальних систем розпізнавання.
- Створення й застосування високоінтелектуальних мульти- та гіпермедійних технологій і засобів для систем штучного інтелекту.
- Створення навчальних програм і віртуальних середовищ з елементами штучного інтелекту.
- Створення математичних моделей на принципах нечіткої логіки для застосування в системах штучного інтелекту.
- Розроблення принципів, методів й архітектурних розв'язань побудови баз знань і технологія їх експертування (експертні та багатоагентні системи).
- Комп'ютерна лінгвістика та лексикографічні системи.
- Аналіз, синтез і моделювання нейронних мереж, розроблення методів їх проектування, оптимізації та навчання.
- Методологія розроблення та застосування систем інтелектуального аналізу даних в сфері корпоративного та державного управління.
- Розроблення технологій застосування нейрокомп'ютерів, прикладні системи на основі нейронних мереж.
- Розроблення технологій на базі еволюційних і генетичних алгоритмів, рійного інтелекту.
Остання редакція: 13.04.20 |