| - Факультети та інститути»
- Інститут інформаційних технологій в економіці»
- Кафедри»
- Кафедра інформаційних систем в економіці»
- Наукова робота»
- Основні наукові напрями діяльності Навчально-наукової «Лабораторії інформаційних управляючих систем і технологій»
Основні наукові напрями діяльності Навчально-наукової «Лабораторії інформаційних управляючих систем і технологій»У 2014 навчальному році, колективом кафедри, за сприяння керівництва університету створено сучасну науково-навчальну «Лабораторію інформаційних управляючих систем і технологій». Науково-навчальна Лабораторія є структурним підрозділом Інституту інформаційних систем в економіці Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (у подальшому – Лабораторія). Створення Лабораторії викликане нагальною потребою раціонального поєднання наукових здобутків співробітників інституту та необхідності забезпечення поглибленої фундаментальної підготовки в галузі комп’ютерних наук, економічної кібернетики і практичного досвіду роботи майбутніх фахівців. Лабораторію оснащено сучасною комп’ютерною технікою, серверним обладнання. (7 корпус КНЕУ, лаб. № 409). Діяльність лабораторії носить комплексний, інтегруючий характер і поєднує в собі такі основні напрями: науковий, науково-організаційний, науково-педагогічний. Метою діяльності Лабораторії є надання студентам та професорсько-викладацькому складу кафедри інформаційних систем в економіці матеріально-технічного та програмного забезпечення для виконання науково-дослідних робіт із розроблення та застосування перспективних інформаційних систем і технологій у галузях економіки, техніки, освіти тощо; впровадження результатів дослідження в навчально-методичну роботу кафедри, підвищення конкурентоспроможності фахівців з напряму підготовки «Комп’ютерні науки». Функціонування Лабораторії здійснюється за такими основними напрямами: наукова діяльність, науково-педагогічна діяльність, науково-організаційна. Основними функціями Лабораторії за напрямом наукової діяльності є: - Проведення фундаментальних та прикладних досліджень щодо проектування технічного, програмного, математичного, інформаційного, лінгвістичного забезпечення різних видів інформаційних систем у різних сферах діяльності.
- Проведення комплексних наукових методологічних досліджень у сфері проектування та використання інформаційних управляючих систем та технологій, удосконалення методів проектування інформаційних систем управління підприємствами, організаціями, технічними засобами та об’єктами.
- Здійснення науково-дослідних та інжинірингових робіт у сфері проектування, створення та впровадження систем автоматизованого управління складними об’єктами, зокрема на підприємствах, фірмах, банках та інших організаціях із використанням сучасних інформаційних технологій.
- Дослідження, розроблення та впровадження інтелектуальних інформаційних систем і їх компонентів, зокрема, інтелектуального аналізу даних, баз даних і знань, природномовних інтерфейсів, гіпертекстових технологій, когнітивної графіки.
- Моделювання комп’ютерних систем і мереж, систем штучного інтелекту на підґрунті теорії нечіткої логіки, штучних нейронних мереж, нелінійної динаміки та впровадження методології систем управління знаннями та інструментарію їх практичної реалізації для розв’язання неструктурованих і слабо структурованих задач.
- Автоматизоване проектування систем оперативного аналітичного оброблення даних за допомогою відповідних технічних і програмних засобів, із застосуванням багатомірних реляційних та асоціативних моделей даних.
- Проведення комплексних досліджень в області комп’ютерної інженерії для розроблення технічних засобів перетворення інформації, побудови систем управління на основі мікроконтролерних елементів та мікропроцесорної техніки.
- Проведення комплексних досліджень у сфері проектування та використання систем підтримки прийняття рішень, інформаційно-аналітичних систем, розроблення та удосконалення методів проектування інформаційних систем управління установ, підприємств, організацій та Інтернету речей.
- Проведення аналізу та формування надвеликих масивів даних, у тому числі неструктурованих, за допомогою методів інтелектуального аналізу та проведення прогнозу на основі цього аналізу, технологій та засобів консолідації інформації в інформаційних середовищах різноманітного призначення.
- Дослідження світового досвіду з розроблення інформаційних управляючих систем і хмарних технологій та запровадження в Україні прогресивних стандартів ІТ для формування єдиного інформаційного простору у заданих сферах управління.
- Розроблення та впровадження нових інноваційних продуктів, в тому числі спеціалізованих технічних і програмних засобів, систем управління, спеціалізованих лабораторних робіт та комп’ютерних тренінгів, з метою набуття майбутніми фахівцями відповідних ІТ-компетенцій.
- Створення та розробка стендів для відтворення фізичних процесів і явищ заданих технічних об’єктів у лабораторних умовах на основі сучасної мікроконтролерної елементної бази та прикладного програмного забезпечення.
- Оцінювання характеру перспектив розвитку, наслідків і ризиків впровадження інформаційних систем на усіх можливих рівнях діяльності.
- Забезпечення виконання інших видів наукових, науково-дослідних та технологічних робіт, зокрема в галузі освіти, відповідно до основних напрямів діяльності кафедри.
Остання редакція: 08.02.20 |