Відкрита лекція академіка Шевченка А.І.04 Грудня 2023р.

27 жовтня відбулася відкрита лекція члена-кореспондента Національної академії наук, доктора технічних наук, професора, директора Інституту проблем штучного інтелекту НАН України та МОН України Шевченка А.І. на тему «Штучний інтелект і його використання в прикладних дослідженнях».

На лекції були присутніми викладачі Навчально-наукового інституту «Інститут інформаційних технологій в економіці» та студенти кафедри інформаційних систем в економіці магістерського і бакалаврського рівнів підготовки.

Лекція була присвячена прикладним аспектам використання штучного інтелекту в сучасних умовах. Професор Шевченко А.І. навів приклади практичних розробок, якими займаються в Інституті проблем штучного інтелекту, окреслив основні напрями наукових досліджень, систематизував поняття штучного інтелекту, інтелекту людини та свідомості як об’єкта дослідження.

В Інституті проблем штучного інтелекту вирішують багато задач, які ставлять перед ними Міністерство освіти і науки України, інші міністерства, відомства та бізнес.

Слухачам окреслені основні напрямки впровадження штучного інтелекту різних сферах економіки та техніки, були наведені приклади науково-технічних (експериментальних) розробок.

В Інституті велику увагу приділяють дослідженням природомовних діалогових систем, зокрема чат-ботів та діалогових систем з імітацією особистих мовленнєвих ознак, аналізу текстів на основі семантичних полів, когнітивним аспектам у штучному інтелекті. Лектором були наведені приклади роботи чат-боту «Онколог», описаний принцип роботи інтелектуального шолому для психофізичної корекції стану людини та інших розробок інституту.

Лекція завершилася обговоренням основних проблем щодо досліджень в галуза штучного інтелекту та шляхів їх вирішення.