Інститут інформаційних технологій в економіці

Про підсумки роботи VII-го інститутського Круглого столу16 Грудня 2019р.

10 грудня 2019 року за ініціативи кафедри інформаційних систем в економіці в стінах Інституту інформаційних технологій в економіці (Львівська пл. 14) відбувся VІІ-й Інститутський Круглий стіл: «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ І СИСТЕМИ. МЕТОДИ І МОДЕЛІ НЕЛІНІЙНОЇ ДИНАМІКИ В ЕКОНОМІЦІ (проблеми, стан та перспектив)» під головуванням засновника і постійного модератора професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, д.е.н.,  д.т.н. С.К. Рамазанова.

Ключова ідея проведення цього заходу полягає у формуванні інститутської платформи для обговорень і дискусій із важливих наукових, навчально-методичних і освітніх проблем.

Центральною доповіддю цього Круглого столу став виступ Директора Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України, член-кореспондента НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, д.т.н., доктор богослов’я, професор Анатолія Івановича  Шевченко  на тему: «ПРОБЛЕМИ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, В МАЙБУТНЬОМУ. СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИЙ АСПЕКТ». Доповідачем було підняті актуальні питання створення штучного інтелекту та наділення його штучною свідомістю,  можливостей формування духовності у особистостей із штучним інтелектом, алгоритмів проектування штучної совісті. Колективне обговорення поставлених професором питань викликало жваву та плідну дискусію. Присутні погодились із тим, що осмислення та реалізації на практиці соціально-гуманітарних питань розвитку штучного інтелекту є важливою, актуальною і ємною науковою задачею, що потребує подальших досліджень.

Із наступною доповіддю виступив к.е.н., доцент кафедри інформаційного менеджменту КНЕУ ім. Вадима Гетьмана Олег Євгенович Камінський. Його виступ був присвяченій цікавій та актуальній проблематиці: «ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ТРАНСКОРДОННІЙ ТОРГІВЛІ», в межах якої було описано, яким чином цифрова економіка змінює міжнародний торгівельний ландшафт у світі; розглянуто сучасний стан та тенденції розвитку ринку хмарних обчислень; висвітлено сучасні бізнес-моделі міжнародної торгівлі з використанням хмарних технологій.

Далі представив свій доклад на тему: «ІНСТРУМЕНТИ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ» аспірант кафедри інформаційних систем в економіці О.Г. Гончаренко. Науковий керівник: д.е.н.,  д.т.н., професор С.К. Рамазанов.

Роботу наукового осередку було продовжено виступом іншого аспіранта кафедри інформаційних систем в економіці  І.Г. Геваргізова. Він виступив із докладом на тему: «МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ БАНКІВ».Науковий керівник: д.е.н., професор С.В. Устенко.

Змістовим був виступ аспіранта кафедри інформаційних систем в економіці Т.В. Остаповича на тему: «ПРОЕКТУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ІННОВАЦІЙНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ». Науковий керівник: д.е.н., професор С.В. Устенко.

За напрямом дисертаційної роботи прозвучала доповідь аспіранта кафедри О.Д. Кустаровського за темою: «ЕФЕКТИВНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ BIG DATA В РАМКАХ ПОЛІТИКИ ТОТАЛЬНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ ЛОГІСТИЧНОГО БІЗНЕСУ». Науковий керівник: д.е.н., професор С.В. Устенко.

Окрім доповідачів та організаторів на засіданні Круглого столу були присутні: директор Інституту моделювання та інформаційних технологій в економіці, гендиректор Наукового парку КНЕУ, д.е.н., професор кафедри економіко-математичного моделювання А.В. Матвійчук; заступник директора Інституту інформаційних технологій в економіці к.т.н., доцент Т.В. Данильченко; в.о.завідувача кафедри інформаційних систем в економіці Б.О. Тішков, а також викладачі аспіранти та студенти Інституту.

У заключному слові свого виступу професор С.К. Рамазанов підвів підсумки засідання, висловив подяку усім присутнім та побажання плідних наукових результатів у сфері розвитку інтелектуальних інформаційних технологій і систем.