Програма НАТО–Україна з перепідготовки військовослужбовців23 Вересня 2016р.

У вересні 2016 року вкладачі кафедри інформатики та системології Сільченко М.В. та Красюк Ю.М. прийняли участь у проекті, що здійснюється на базі СумДУ в рамках «Програми НАТО–Україна з перепідготовки військовослужбовців» для офіцерів запасу.

Програма НАТО–Україна з перепідготовки військовослужбовців - це освітній проект, спрямований на перепідготовку колишніх військовослужбовців в рамках відповідної Програми НАТО-Україна. Навчання проводилось у низці регіонів України за напрямками "Маркетинговий менеджмент" та "Інформаційні технології". Ця Програма в Україні працює вже16 років. В середньому близько 70 відсотків осіб, які взяли в ній участь в якості слухачів курсів різного спрямування, успішно знаходять себе в цивільному житті.

Протягом двох місяців навчання за спеціальністю «Інформаційні технології» пройдуть 20 офіцерів - як тих, хто вже звільнився з армії, так і військовослужбовці, які незабаром звільняться в запас та прагнуть отриматинову професію. Це надасть колишнім військовослужбовцям можливість побачити себе в IT-галузі, де на сьогодні найбільша кількість вакансій та достойна заробітна плата.
Перед початком занять до військовослужбовців звернувся керівник проекту від Наукового парку Київського національного економічного університету Вадим Козак. Він зазначив, що подібні курси організовані в 26 містах України. Навчання на 300-годинних курсах для слухачів безкоштовне - матеріальні витрати беруть на себе платники податків країн – учасниць НАТО. Після завершення курсів слухачі отримають свідоцтво державного зразка.

Програма виконується Науковим парком КНЕУ в партнерствіз кафедрою інформатики та системології КНЕУ та факультетом електроніки та інформаційних технологій СумДУ. Навчання проводять досвідчені викладачі обох університетів.

Програма даного курсу передбачає основи ІТ-аналітики, веб-розробку, розробку баз даних та навички з управління проектами. Кожен слухач створить власний веб-проект, який увійде до його портфоліо.
Результатом курсів стануть ґрунтовні знання слухачів, підкріплені свідоцтвом державного зразка Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, що буде вагомим аргументом при працевлаштуванні. З іншого боку СумДУ сприятиме працевлаштуванню слухачів, зокрема, будуть організовані зустрічі з представниками ІТ-компаній– партнерами СумДУ.