Інститут інформаційних технологій в економіці

10.05.2018 відбулося засідання всеукраїнського наукового семінару "Моделювання та ризикологія в економіці". Тема доповіді: "Математичне моделювання економічної ефективності зерновиробництва в Україні".11 Травня 2018р.

10 травня 2018 року

14-30 409 аудиторія

Доповідь №1.

Назва доповіді: Математичне моделювання економічної ефективності зерновиробництва в Україні

Доповідач: Бабич Тетяна Юріївна, старший викладач кафедри економічної кібернетики Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне

Науковий керівник: Грицюк Петро Михайлович, д.е.н., професор, завідувач кафедри економічної кібернетики Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне

Анотація. У доповіді представлені основні результати наукових досліджень доповідача в межах підготовки дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеню кандидата економічних наук. Зокрема, у доповіді представлено методику оцінювання економічного та погодно-кліматичного ризиків у зерновиробництві, яка ґрунтується на методі квантильних зон; результати аналізу системи зерновиробництва України; здійснено порівняння існуючих економіко-математичних моделей у зерновиробництві; виконано кореляційно-регресійний аналіз економічних аспектів зерновиробництва; здійснено моделювання рентабельності зерновиробництва з використанням нечіткої логіки; побудовано математичні моделі та розв’язано оптимізаційну задачу розміщення елеваторних комплексів в степовому регіоні України тощо.

Доповідь №2.

Назва доповіді: Система моделей оцінювання та прогнозування інноваційних фінансових інструментів (на прикладі криптовалют)

Доповідач: Даценко Наталія Володимирівна, старший викладач кафедри економіко-математичного моделювання, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

Анотація. У доповіді представлені основні результати наукових досліджень доповідача, що полягають у наступному: концептуальні положення оцінювання та аналізу доцільності використання крипто валюти як інструменту інвестування на основі фрактального аналізу та авто регресійних моделей часових рядів; побудовано комплекс економіко-математичних моделей прогнозування прибутковості крипто валюти з врахуванням невизначеності та породженого нею ризику; показано результати експериментів.